[Czech] Uzavíráme jednu kapitolu Notre Game — Scratch Wars mají nového majitele

Notre Game
2 min readJun 29, 2022

--

Zdravíme všechny!

jak se dneska máte? Nejprve bychom chtěli začít tím, že jsme moc rádi, jaká komunita se kolem Scratch Wars vytvořila. Za ty roky, co hra běží, se raketově rozrostla o tolik nadšených a zapálených hráčů, že už je ani nestíháme počítat :) Scratch Wars byl celostátní úspěch, po celé republice vznikaly turnaje, ligy a hlavně zápasy v kruhu přátel. Všechny ty roky to byla neskutečná jízda, jako na horské dráze. Ovšem jako každá jízda na horské dráze, tak i naše jízda se Scratch Wars musí jednou dojet do cíle.

Vše odstartovala koronavirová krize. Pro primárně offline hru s offline eventy byl Covid smrtící ránou. Už takhle byla pro relativně malou firmu velká výzva rozvíjet obrovský projekt jako Scratch Wars. Výroba, distribuce, prodej a vývoj aplikace nás stála spoustu zdrojů, ať už finančních, tak nervových. I přes všechna tato úskalí se Scratch Wars stále rozrůstalo, avšak s nástupem Covidu a s ním spojenými nadbytečnými náklady a změnami, v kombinaci s vizí nového majitele firmy jsme se rozhodli, že naše další kroky budou směřovat do vývoje čistě digitální hry. I přes to, že máme Scratch Wars nesmírně rádi, věděli jsme, že je to pro náš tým otázka života a smrti, a pokud chceme pokračovat v tvorbě her, musíme se vydat právě touto digitální cestou.

Na tomto místě vstupuje do hry také úžasná Scratch Wars komunita. Vnímáme, že právě vy, jako komunita, držíte hru stále aktivní. Stále probíhají různé eventy a turnaje, a byli bychom velmi rádi, pokud by to v tomto duchu pokračovalo i nadále. Jako lidé a hráči komunitu samozřejmě neopouštíme a moc rádi se s vámi potkáme na nějakém Scratch Wars turnaji nebo akci . Tým Notre Game se nyní bude soustředit již plně na projekt Scratch Lords, tedy čistě digitálního nástupce Scratch Wars a v průběhu několika dní předá kompletní značku Scratch Wars novému majiteli.

Volba to byla zdlouhavá a nesmírně pečlivá. Chtěli jsme vybrat opravdu toho pravého, kterému tak úžasnou značku a komunitu předáme a pevně věříme, že jsme vybrali správně. V minulých dnech jsme oficiálně podepsali smlouvu se společností Wormelen Group, a.s, (vlastní např. obchody s hračkami Bambule, úzce spolupracuje se Sparkys) která bude ode dneška novým majitelem značky Scratch Wars a všech materiálů a věcí s ní spojených pro Českou a Slovenskou republiku. Uzavíráme tímto podpisem jednu dlouhou a nezapomenutelnou kapitolu Notre Game, bez které bychom nebyli stejná firma, ani stejní lidé. Přejeme novým majitelům mnoho úspěchů a Vám, skvělé Scratch Wars komunitě, aby vzkvétala a užila si ještě spoustu let zábavy.

--

--

Notre Game

We bring more than just a digital experience | Game Development Studio from Prague